Z okazji Dnia Kobiet…

Z okazji Dnia Kobiet przypominam, że:
1. Kobiety przechodzą na emeryturę w wieku 62 lat (i żyją na niej średnio 17 lat), a mężczyźni w wieku 65 lat (żyjąc na niej średnio 8 lat).
2. Kobiety na tych samych stanowiskach zarabiają tyle samo co mężczyźni, choć wykonują często lżejszą pracę (są rzadziej delegowane do pracy nocnej czy pracy fizycznej)
3. Kobiety posiadają specjalne stypendia na studia tylko dla kobiet oraz są przyjmowane na studia w pierwszej kolejności, jeśli o jedno miejsce stara się zarówno kobieta jak i mężczyzna (UMCS)
4. Istnieją baseny, sauny, kluby do których mężczyźni mają zakaz wstępu lub w których mają ograniczoną usługę ze względu na płeć (mimo ponoszenia takiej samej opłaty np. Aquapark Wrocław)
5. Istnieje wiele akcji profilaktycznych dedykowanych kobietom, finansowanych i nagłaśnianych z publicznych środków, podczas gdy praktycznie brak jest takich akcji skierowanych do mężczyzn
6. Kobiety mogą bezkarnie oskarżyć mężczyznę o molestowanie i nie ponieść za to żadnych konsekwencji, a mężczyzna taki będzie miał zniszczone życie niezależnie od tego czy jest winny czy nie (tzw. rape-trolling, aka #metoo ). Dodatkowo kobiety za te same przestępstwa są skazywane na mniejsze wyroki.

Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dzienkobiet #prawo #neuropa #prawo #logikarozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski

Powered by WPeMatico