#patostreamy #prawo…

#patostreamy #prawo #danielmagical

powiem Wam jak to wygląda z perspektywy prawa bo wiele osób uważa, że Daniel Magical moze wyjechać z PL i streamować. Ano tak, że Daniel Zwierzyński jest obywatelem Polski więc obowiązuje go Polskie prawo i jest ono respektowane w UE. Dodatkowo obydwoje muszą stawiać się na komendzie każdego dnia. W przypadku kiedy nie będą się stawiać zostaną pozbawieni wolności (areszt), policja wyda nakaz aresztowania/doprowadzenia do właściwej jednostki. To samo się stanie jeżeli nawet poza granicami naszego kraju ale w granicach UE będą „streamować”. Wydany zostanie wówczas ENA (Europejski Nakaz Aresztowania) i zostaną doprowadzeni do aresztu tak czy siak.

Co musiałby w zaistniałej sytuacji zrobić Daniel? Wyjechać poza UE – (np. Ukraina). Ale czy to ma sens skoro w Polsce ma zakaz wystąpień publicznych oraz publikowania treści a jego zarobek to donejty? Na wniosek prokuratora w przeciągu ułamka sekundy wszystkie jego rachunki bankowe zostaną zablokowane, a serwisy typu tipanddonation przestaną wypłacać mu pieniądze.

Muszę Was zmartwić ale poczekacie troche na swojego BOGA 🙂 – o ile zakaz został wydany na czas określony lub Daniel będzie się odwoływał i udowadniał swoją racje – czyli, że jest niewinny. Jak ma kase to pewnie znajdzie się prawnik który może go wybronić. Chyba, że wpłacił już kaucję (o ile taka była), to trochę tak jak by się przyznał i to komplikuje sprawe.

Powered by WPeMatico