Cześć, Mirki. Może trochę…

Cześć, Mirki.
Może trochę wydawać się to śmieszną historią jak z jakiejś komedii, ale taka nie jest i potrzebna mi Wasza rada.

Mam sąsiadkę, która mieszka jakieś 50 metrów ode mnie. Rozpędza się swoją Q6 i z dość wielką prędkością przejeżdża mi tuż obok bramki wejściowej. Do tego nie chce jej się jechać po tutejszym asfalcie tylko jedzie na wprost po trawie w skutek czego zaczyna robić się dziura w ziemi, którą zasypywałem co jakiś czas, a asfalt zaczyna pękać. Droga jest prywatna, a więc kiedy ją szlag trafi, to żaden tutejszy nie będzie chętny, aby złożyć się na położenie nowej nawierzchni, a ta raczej nie jest tania.
Postanowiłem więc postawić tam kilka większych kamieni, aby wychodząc z posesji czasem mnie nie przejechała kiedy tak pędzi, bo będzie je omijać. Był spokój, ale pewnej nocy zostały skradzione i znowu zaczęło się 'eldorado'. Przywiozłem i postawiłem nowe i było dobrze z dobry miesiąc, do czasu powrotu jej męża. Wezwał policję tłumacząc się, że nie może jeździć jak sobie chce, ale widząc, że nic mu to nie da postanowił zostać dobrym obywatelem i stwierdził, że kamienie zagrażają dzieciom i gdy jakieś się przewróci może zrobić sobie krzywdę. Nie ma tutaj mały dzieciaków, no ale w porządku.
Wyjaśniłem, że postawiłem je, bo sąsiad i sąsiadka z nadmierną prędkością przejeżdżają mi tuż przy bramce, a do tego niszczą przy okazji nawierzchnie, bo nie chce im się lekko odbić w lewo. Postanowiłem jednak przesunąć kamienie bliżej ogrodzenia, bo ta dwójka jest zdolna chyba do wszystkiego i jeszcze wymyśliliby, że zarysowali sobie swoje Audi.
O dziwo po interwencji policji jednak nauczyli się spokojnie jeździć i to po asfalcie! Poszedłem jednak do mecenasa i wystosowałem pismo. Chyba jednak się trochę wkurzyli, bo wszystko zaczęło się od nowa. Co prawda jeżdżą już spokojniej, ale nadal skracając sobie drogę trzymając się strasznie blisko mojej bramki, a dziura, która zarosła już trawą zaczęła się znowu pojawiać.

Co mógłbym zrobić w takim przypadku?

Nie wiem w ogóle jak to otagować xD
#prawo #drogi

Powered by WPeMatico