Cud w prokuraturze, ktoś tu…

Cud w prokuraturze, ktoś tu chyba straci robotę:

„Litania” przed drzewem, w które uderzyła Szydło, nie obraża uczuć religijnych

Rany świętego drzewa”, „o drzewo, bądź pozdrowione”, „wołanie w litanii” – powtarzali aktywiści pod drzewem w Oświęcimiu, w które przydzwoniła premier Szydło, w trzecią rocznicę dzwona.

Oburzyło to pisowskiego radnego ze Skawiny i komentatora w TVP Info, zapraszanego ze względu na agresywne wypowiedzi pod adresem opozycji, który natychmiast poleciał z donosem do prokuratury:

„Nie pozwolimy na bezczeszczenie, i to przez posła RP, który afirmuje, czyli jakby daje zezwolenie na to zło, co się dzieje, jakieś belzebubstwa robione w kraju. Czczenie drzewa, bezczeszczenie naszej świętej modlitwy, czyli litanii, którą odmawiamy na mszy świętej. To jest coś niewiarygodnego, niedopuszczalnego! Na to nie ma nie i nie będzie pozwolenia! Nie mogę na to patrzeć! Nie po to walczyliśmy o wolną Polskę, żeby nam tutaj jakieś barbarzyństwa i belzebubstwa wyprawiano, jakiś diabelskie metodologie i ideologie obce nam tu wprowadzano. Apeluję do narodu polskiego, aby wreszcie się ocknął, obudził!”

Teraz prokuratura spuściła go na drzewo:

“Drzewo, w które uderzył samochód kolumny rządowej nie jest przedmiotem kultu religijnego. Teren, na którym
rośnie drzewo, nie jest również miejscem przeznaczonym do publicznego wykonywania obrzędów religijnych”

“Wyliczanka wypowiadana przez uczestników happeningu nie może być uznana za modlitwę, nie padają w niej imiona świętych, nikt nie jest wyszydzany, ani nie padają słowa obraźliwe”.

Majdzika oczywiście zalała krew:

“Wniosek nasuwa się tylko jeden musimy dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości. Prokuratury i Sądy robią co chcą!”

Co ciekawe nie narzekał na sądownictwo, gdy jeszcze za rządów PO-PSL otrzymał 150 tys. złotych zadośćuczynienia za internowanie w stanie wojennym.

https://www.wykop.pl/link/5579933/litania-przed-drzewem-w-ktore-uderzyla-szydlo-nie-obraza-uczuc-religijnych/

#polska #oswiecim #prawo #bekazpisu #bekazkatoli #neuropa

Powered by WPeMatico